Wat vind je minder aan je Giulietta?

Gestart door ruudonline, 19 januari 2011, 19:32:38

frankie

Citaat van: ROBIN;20257Zit hem meer in de veren, als die stijver zijn merk je het al veel minder.
De dempers werken op de korte 'klappen' en bij heel stevig bochten werk, maar daar ga je die windgevoeligheid niet mee veranderen.

Veren ja, maar niet alleen. Vergeet ook eventuele stabilisatorstangen niet, die kunnen bij een sportpack ook best dikker en steviger uitgevoerd zijn.

Ilhan

Citaat van: djbase;20304En hoe weet je dat van die frictieplaat?

Als je schakelt in D-stand dan krijgen de veren op je frictieplaat "te" harde klappen en dan kan de veer of de spaken van de frictieplaat breken en dat kan je merken door gerammel in de motor (zie filmpje) http://www.youtube.com/watch?v=y7DE4iPLOhE   die veren dienen er dus voor om de klappen op te vangen.
 
Anders gezegd..stel dat die veren er niet waren geweest dan zou zo'n frictieplaat al senel door zijn spaken breken en nu vangen de veren de klappen op maar als die klappen hard gaan zoals in de D-stand dan gaat de plaat het niet lang volhouden.
 
Ik hoop dat het een beetje duidelijk is geworden ;)
140 JTDM SP3 Turbina Savali treatment

djbase

#707
Ah ok bedankt, heb jij ondertussen dan al stukken gehad ? Die vervangen zijn ?

Want ik veronderstel dat dit niet standaard onder garantie val en je moet aantonen dat het door fabrikant zijn schuld is.

Ervaar je er dan al iets van, van schade ?

mja ik rij ook soms i D-stand, om toch iets power te hebben. Hoe moet ik dan schakelen om dit soort problemen te vermijden ?
Alfa Giulietta 2.0jtdm² 170pk sp2 8C, alfa rosso - Ex. Fiat Coupe 20VT MY99 - 6 speed - Squadra chip v1A - Forge DV006 1.45bar overboost (03/11/2003-13/03/2012 RIP)

Ilhan

@ djbase.
 
Ik heb in het begin 2x meegemaakt dat hij afsloeg (omdat de gas response in D-stand erg gevoelig is) en toen hoorde ik een harde klap, vanaf dat moment ben ik voorzichter gaan doen en gebruik D-stand bijna nooit bij stadsritten.
 
Tot nu toe geen schade gehad en garantie zal lastig worden?? ik heb ooit op deze forum gelezen dat iemand zijn frictieplaat al kapot was en sta er niet van te kijken dat het hierdoor komt...veel koppel bij lage toerental bij die 2.0 JTDM's.  Bij Squadra zal er meer vermogen bij komen maar ik laat zeker de D-stand wat soepeler maken want dit rijdt echt niet fijn.
140 JTDM SP3 Turbina Savali treatment

Timothy84

Sorry, maar als dit het geval is dan is er iets grondig fout met de producties van Alfa of toch zeker deze Giulietta. Het kan toch nooit zijn dat de frictionplate kapot getrokken wordt door het eigenlijke gebruik van de auto?? No matter hoe hard je die clutch laat schieten. ALs hij gechipt is en de max koppel stuk hoger is dan af-fabriek, dan kan ik er nog mss in komen. Al zou het ook zeker niet na 1 of 2 keer mogen zijn. Duidt op echt minderwaardige koppelingsplaat dan imo...
Vroeger 1,4MA Giulietta 163pk. GT diesel 150 pk,topzetels mis ze nog steeds
Nu Giulia Super 2,2 136 pk maar Squadra heeft een paar paardjes extra op de wei gezet. :p

Ilhan

Het is nu zo dat als je met wat voor auto dan ook (met eenmanuele vernsellingsbak) snel optrekt de frictieplaat slipt en wat meer torsiekoppel moet opvangen. Omdat het bij de Juul in D-stand de gasrespons veel heftiger dan N-stand krijgt ie wat meer te verduren...je voelt dat het zenuwachtiger gaat en het kan echt niet zo zijn dit duurzaam is. Ik denk dat mijn D-stand software iets heftiger is dan dat het daadwerkelijk hoort te zijn. Een kleine tik op de gaspedaal en hij reageert als een dolle.
Ik heb meerder Juuls gereden en die waren in D-stand toch iets minder zenuwachtig.
140 JTDM SP3 Turbina Savali treatment

djbase

#711
Ik herken het ook op de mijne ze.

Probleem is, een tikje op gas pedal maakt dat de motor INSTANT reageert, maar met een klein beetje te. Beetje verder intrappen en all-hell breaks lose.

Gezien ik ook nog niet zoveel km heb, probeer ik toch altijd eerst maar een tikje op de gaspedaal te geven tot als ik volledig gekoppeld of gestart was.
Idem met overschakelen, eerst van gas af, dan secondje wachten en koppeling in en opschakelen en secondje wachten tot koppeling volledig terug is en dan gas geven.

Is net alsof je een pitbul hebt die je met je teugels moet bedwingen in D-stand. Want deze stijgt letterlijk en figuurlijk op als je een beetje teveel trapt in dynamic als je onder de 2000rpm zit.

ALs er mensen meerijden is het net alsof je niet kan autorijden in die D-stand.... van de ene shock naar de andere :s

Mijn software revisie is : 1037516796 en dateerd van juli 2011, ondanks mijne in maart is afgeleverd en dit nog steeds de laatste versie is.

Mogelijk was dit op de oudere versies minder voebaar.

Op een 1.6jtdm heb ik dit zeker in D-stand niet gemerkt alsook niet op een 1.4 ma tct. (mja dat is natuurlijk geen verlijk)

Hetgeen ik ook veel meer merk, zeker als ik grafieken vergelijk van normal en dynamic van de 2.0 jtdm op tuningsites, is dat de mijne in normal mode echt een slak is :s, enorm verschil met de power die er is in dynamic mode...
En wat eigenlijk niet zo'n groot verschil zou zijn :s
Alfa Giulietta 2.0jtdm² 170pk sp2 8C, alfa rosso - Ex. Fiat Coupe 20VT MY99 - 6 speed - Squadra chip v1A - Forge DV006 1.45bar overboost (03/11/2003-13/03/2012 RIP)

PappaLeo

#712
De QV heeft dat ook, maar volgens Stephan (Squadra) heeft de 2.0 diesel dat nog een graadje erger. Dat komt omdat alleen de eerste helft van de slag van het gaspedaaal gebruikt wordt, waardoor het motorvermogen heel slecht te doseren is. De tweede helft (van half ingedrukt tot plankgas) voegt niks meer toe.

Waarom wordt dat zo geprogrammeeerd? Misschien om commerciele redenen, als je hem in D zet, nou dan gaat ie als een raket. Maar helemaal lekker is het niet.

Ik ben vandaag bij Stephan geweest en de QV is hergeprogrammeerd. In N is de gaspedaalreactie wat logischer geworden (beter doseerbaar) maar er is niet meer vermogen dan voorheen. Het gevoel van ademnood is nu verdwenen en in N kan je nu lekker relaxed rijden terwijl je -als het erop aan komt- nog een behoorlijke tussensprint kan maken. Alleen moet het gas dan helemaal in, en dat voelt ook logisch aan.

In D is hij zelfs wat tammer geworden de eerste kwartslag van het gaspedaal. File rijden in D is nu mogelijk. Ook de bizarre hik bij het overschakelen van N naar D tijdens het rijden is weg. De hele pedaalslag wordt nu gebruikt. Ook hier rijdt het relaxter dan voorheen, maar als het gas op de plank gaat, dat laatste stuk, dan komt het beest los en blijft hij als een dolle doortrekken tot in de hoge toeren. Het is niet meer zo dat dat het bovenste toerengebied er niet meer toe doet en dat je beter bij 4500rpm al kan overschakelen. De vermogensopbouw loopt echt tot in de hoogste toeren door. Geweldig !!

Zo hoort het. Ik vraag me ook af waarom ze dat vanuit de fabriek niet wat lekkerder programmeren, maar het is nu eenmaal zo.

Van een Squadra kuurtje knapt hij echt op en het extra vermogen is alleen beschikbaar als ie op temperatuur is en alle parameters kloppen. Zo kan je ook niet zo gauw de boel slopen.

Ik ben nu een tevreden mens :D:D:D

frankie

En hoe bevalt het extra vermogen en koppel? Ik merk bij mijn Mini dat ik vooral het extra koppel vaker gebruik en dus minder vaak terug schakel............;)

PappaLeo

Citaat van: frankie;20354En hoe bevalt het extra vermogen en koppel? Ik merk bij mijn Mini dat ik vooral het extra koppel vaker gebruik en dus minder vaak terug schakel............;)

Ik ben juist sneller geneigd om terug te schakelen. Omdat de power wat verschoven is naar het hogere toerengebied. Maar ik heb alleen nog maar een heel eind snelweg gereden en hoegenaamd geen stadsverkeer/binnenwegen.

Ik had ook nog beloofd een foto te maken van 14 l/100km, maar daar moet ik flink moeite voor doen (met risico's op een dikke prent).

Maar voorlopig is het dikke pret (nog zonder n) :D:D

frankie

:D :D
 
Denk verschil in motorkarakter tussen de jouwe en de mijne. Mijne hield sowieso wel van lekker doorgaan. Tot minimaal 6000 toeren gebeurde er ook echt wel wat.

WalterW

Hey djbase, ik rij ook een (getunede) 2.0 JTDM, en had voor dat ie naar Ronald ging hetzelfde probleem in de D. Als ik een rotonde nam en mijn voet door een hobbel het gas een milimeter verder indrukte vloog ik bijna de rotonde af. Dit is puur die gasresponse die zo afgesteld staat. Mischien dat je bij Stephan of Ronald alleen dat kan laten aanpassen, zonder te tunen. Zal dan ook qua kosten wel wat schelen.

frankie

....maar als je daar dan toch bent :rolleyes:

WalterW

#718
:pDa's waar.... die van mij heeft bij Ronald, beneden in zijn keldertje op de rollenbank gestaan, dat was een hele ervaring zeg, prachtig ! En maar hopen dat ie er niet afvliegt en de spanbanden het dan houden...wow..alleen dat was het geld al bijna waard...

djbase

I know, moet er eerst geraken;) ik heb al reeds geprobeerd een datum (afspraak) te maken maar nog niet gelukt en binnenkort is Stephan op verlof. Dus wordt wachten.
Ik snap de sensatie bij demorijden maar vind het toch te riskant voor de mechaniek alsook niet echt goed voor de actieve veiligheid, alsof dit enkel is gemaakt om plank gas te blijven rijden:s

Voor de QV kan ik ook inkomen gezien tevens de massa koppel dat deze geven...
Alfa Giulietta 2.0jtdm² 170pk sp2 8C, alfa rosso - Ex. Fiat Coupe 20VT MY99 - 6 speed - Squadra chip v1A - Forge DV006 1.45bar overboost (03/11/2003-13/03/2012 RIP)