Giro d'Italia 2025
Met veel plezier kondigen wij de Giro d'Italia 2025 aan! Tegelijkertijd doen we dat met een klein beetje nostalgie, want de edities van 2021, 2022, 2023 en 2024 waren een ongekend succes. Het wordt een uitdaging om dat te overtreffen, maar de 5e editie van de Giro d'Italia van Club Alfa Romeo belooft opnieuw een onvergetelijke ervaring te worden.
Wat in 2021 begon met een klein groepje deelnemers en hotels waar we soms maar nét de auto’s kwijt konden, is inmiddels uitgegroeid tot een volwaardig evenement voor de échte Alfa Romeo-liefhebber. Onze trouwe deelnemers weten het al: de Giro d'Italia draait om adembenemende wegen, bijzondere excursies en vooral veel gezelligheid voor jong en oud.
De Giro d’Italia van Club Alfa Romeo is méér dan alleen rijden; het is een culturele ontdekkingsreis door de mooiste regio’s binnen én buiten Italië. Voor 2025 hebben we de zware taak om de editie van 2024 te overtreffen, maar we beloven er alles aan te doen om ook dit jaar onvergetelijk te maken!
Voorlopig programma (kan nog worden gewijzigd en wordt nog aangevuld) :
Maandag 09 juni 2025 (Milaan – Parma)De Giro d'Italia 2025 begint rondom Milaan, waar we traditiegetrouw starten met een gezamenlijk ontbijt, zoals we dat ieder jaar doen. Op dit moment zijn we nog in gesprek met de startlocatie, dus we houden deze nog even geheim. We doen uiteraard ons uiterste best om de start van de Giro d'Italia 2025 onvergetelijk en spectaculair te maken!
Vanaf de startlocatie volgt een prachtige route door de binnenlanden van Lombardije en Emilia-Romagna. Onze eerste overnachtingslocatie zal zich bevinden net onder Parma. Na een dag vol prachtige kilometers sluiten we dag 1 af met een diner en uiteraard een aansluitende borrel!
Dinsdag 10 juni 2025 (Parma - Florence)Zijn we er klaar voor vandaag? Het wordt echt een fantastische rij-dag! We gaan van Parma naar Florence, over de geweldige wegen die dit stukje Italië te bieden heeft. Het is de perfecte route voor autoliefhebbers, met mooie bochten en natuurlijk volop rijplezier. We trekken door het hart van Emilia-Romagna en Toscane, langs dorpjes, heuvels en uitgestrekte wijngaarden.
Aan het einde van de dag komen we aan in de omgeving van Florence, de stad van de renaissance. Een perfecte plek om de dag af te sluiten met een mooi diner en wie weet een proeverij


Woensdag 11 juni 2025 (Florence - Terni)Vandaag duiken Umbrië in! We beginnen de dag in Florence en onze eindbestemming vandaag ligt in de omgeving van Terni, een charmante stad in Umbrië, iets verder naar het zuiden.
De route brengt ons door de glooiende heuvels van Toscane, waar we volop de ruimte krijgen om de bochten te nemen en de banden goed op temperatuur te krijgen. Het wordt een dag vol rijplezier, met alles wat Toscane & Umbrië zo speciaal maakt: de mooie wegen, het glooiende landschap en de fantastische uitzichten. Vanavond zullen we een speciaal diner hebben!

Donderdag 12 juni 2025 (Terni - Le Marche)Vandaag belooft een dag te worden die goed is voor de stuurmanskunsten! Op de planning staat een van de mooiste routes van de week, en wij kunnen je alvast vertellen: je wilt dit niet missen. Ooit gehoord van de Monti Sibillini? Dit indrukwekkende gebergte, dat bekend staat om zijn uitzichten en geweldige wegen, is vandaag ons speelterrein. Voor velen is het een verborgen parel in Italië, en dat gaan wij van dichtbij verkennen
De route slingert zich door de ruige bergen van de Monti Sibillini, met prachtige panorama’s. Na deze rit verlaten we het gebergte en zetten we koers naar onze overnachtingsplek in de regio Marche.

Vrijdag 13 juni 2025 (Le Marche - Adriatische kust)Dan is het alweer zo ver, de laatste officiële dag is aangebroken. Een week vol diversiteit sluiten we af aan de Adriatische kust tussen Pesaro & Rimini. Zoals gebruikelijk proberen we ook dit jaar een spectaculaire afsluiter te organiseren voor de tour. Hier volgt later meer informatie over.
Zaterdag 14 juni 2025 (Adriatische kust - Nederland)Samen nemen we afscheid en rijden we nog 1 keer door de Italiaanse bergen weer terug naar Nederland.
Prijzen:
Auto + bestuurder: €1.580,00
Extra volwassene: € 700,00
Bij de prijs is inbegrepen: - Goodiebag bij de start van de tour
- Alle overnachtingen in hotels met minimaal 3 sterren
- Diner in de avond (3 gangen)
- Ontbijt
- Alle excursies en activiteiten
- Volledige ontzorging in routes en organisatie
Wat is niet inbegrepen: - Benzinekosten
- Tolkosten
- Lunch
Het programma hierboven betreft een conceptprogramma. Er kunnen uiteindelijk nog veranderingen in de route zijn. Meer informatie volgt uiteraard, maar het belooft minstens zo spetterend als vorig jaar te worden!Wie gaan er mee? Er is plek voor maximaal 30 leden!
- Henk-Maarten K: Alfa Romeo 4C
- Ben V. & Judith: Alfa Romeo Giulia GTAM
- Maarten V. & Yvette: Alfa Romeo 4C Spider
- Lotte H: Alfa Romeo Giullietta
- Sjaak B. & Marian: Alfa Romeo Giulia
- Bob V. & Mariska: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
- Arjan B: Alfa Romeo 4C
- Ron W. & Patty: Alfa Romeo Giullietta
- Thomas A & Dominique A: Alfa Romeo 4C
- Erik C & passagier - Alfa Romeo Stelvio Q
- Ton B. - Alfa Romeo 4C
- Harry W. - Alfa Romeo Stelvio Q
- Thomas V. & Mark - Alfa Romeo 159
- Peter B. - Alfa Romeo Stelvio
- Sander E & Jurriaan - Alfa Romeo Giulietta