Club Alfa Romeo
Alfa Romeo Types => De Alfa Giulietta club => Topic gestart door: 3316v op 19 augustus 2015, 15:13:47
-
Hallo,
Ik had dit ook al op alfaforum.nl gepost maar die site blijkt ineens offline te zijn...
Maar dus, ik heb problemen met mijn giulietta. Na de laatste smering is het allemaal begonnen. Als ik vertrek draait hij precies maar op 3 cylinders. Meestal net op het moment dat de motor 90 graden berijkt. Dat duurt dan meestal 5 a tien minuten en dan stopt het en kan ik de rest van de rit zonder problemen rijden.
Na lang zoeken denkt men bij de Buga garage dat de multiair deffect is en dat dit wslk komt doordat de auto gesmeerd is met de foutieve olie. De garage waar ik hem laatst liet smeren geeft toe niet de juiste olie gebruikt te hebben maar blijft volhouden dat de deffecte multiair daar niets mee te maken kan hebben. Ik zit dus met de handen in het haar.
iemand nog ervaringen met deffecte multiair of een smering met foute olie?
-
Gelukkig geen ervaring maar ken wel de verschillende (horror)verhalen. Een foutieve olie kan wel degelijk de oorzaak zijn. De MA module schijnt daar ontzettend gevoelig voor te zijn dus 1 en 1 is 2 lijkt me. In hoeverre dat je die garage aansprakelijk kunt stellen durf ik niet te zeggen. Ben geen jurist maar als zij toegeven de foute olie gebruikt te hebben zou enige vorm van coulance of tegemoetkoming wel wenselijk zijn lijkt me. En natuurlijk kun je nooit 100% bewijzen dat de foute olie DE oorzaak is van de defecte module maar ik denk dat ik, en met mij vele andere forumleden, het daar wel over eens zullen zijn!!! Kortom klote situatie waar je in zit. Heel veel sterkte en wijsheid!!!
-
Ga naar een erkende Alfa dealer.
Laat hun op papier zetten dat de foutieve olie wel dergelijk de module sloopt (want dat is echt zo).
Ga hiermee naar de garage die zei de foutieve olie gebruikt te hebben
Kijk op je facatuur of de olietype erbij staat die zij erin hebben gegooid.
Alles buiten 5w40 c3 is foutief.
Tada je staat sterk en kunt ze aanklagen of pushen tot betalen.
Hoe meer garages ervoor tekenen dat die ene die de olie heeft vervangen foutief is. Hoe meer je hun kunt pushen.
Bewijst maar weer eens hoe vaak garages vuile spelletjes spelen.
-
Het is natuurlijk ook van belang wat de vervangingsinterval is geweest.
-
Het is natuurlijk ook van belang wat de vervangingsinterval is geweest.
Ja sorry was dat even vergeten te zeggen :-[
-
Vervangingsinterval was zoals dat werd voorgeschreven door Alfa nl. 30000 en 60000. Ik weet dat velen dat te weinig vinden en ik vond het zelf ook wat raar.
De meningen blijven uiteen lopen. Sommigen wijzen de olie aan als de boosdoener. Anderen weer niet. Het is een welles niettes discussie. Ik denk dat ik er maar een onafhankelijke expert van de verzekering moet opzetten.
-
Heb afgelopen maandag mijn giulietta een beurt laten geven bij de dealer al hoewel ik nog niet aan de kilometer stand was heb ik een beurt en een motor fluse laten uitvoeren.
Dinsdag rijdt ik naar mijn werk geeft hij aan motor storing,naar dealer terug gegaan en uit laten lezen is waarschijnlijk kapotje ma module.
Dit terwijl ik een beurt hebt laten geven om dit te voorkomen.
Dealer heeft storing uitgelezen waarna hij geen storing meer aangaf helaas vandaag opnieuw in storing.
Wat nu!!!
-
Zoek maar een Alfa / Fiat specialist die die multi air module eraf kan trekken. Je bent niet de eerste. Staat hier op het forum best een lang topic van.
-
Je kunt ook proberen nogmaals te flushen, ik heb ook ooit problemen met de MA module gehad, na de 1e flush nog niet over, na de 2e wel. Wellicht het gokje waard.
-
Thanks zodadelijk afspraak bij de dealer zal dit zeker voorleggen .
-
Flushen heeft t bij mij een jaar gerekt. Vorige week dan toch echt aan de beurt geweest. Rib uit je lijf...
-
In juni kreeg ik ook problemen met mijn Giulietta MA TCT uit 2013. Het begon net toen ik in Zwitserland een lange tunnel inreed. Lampje van de motor ging branden en de auto ging in de noodloop. Nadat ik gestopt was kon ik verder rijden. Midden in Duitsland gebeurde het weer. Na de vakantie ben ik naar mijn vriend in Veenendaal gereden waar ik al 35 jaar voor onderhoud kom. Daar werd mijn auto aan de computer gehangen en alles wees er op dat er iets aan de hand was met de luchtinlaat. Mijn vriend belde de Alfa importeur op voor een coulanceregeling voor de vervanging van de multiair module omdat de auto net geen 40.000 km gereden had en ik de 1e eigenaar ben. Ik moest van de importeur eerst een flush uitvoeren. Na een paar weken zonder problemen kreeg ik in september in de Ardennen weer problemen toen ik via Italia naar Corsica reed. Gelukkig ging het de hele vakantie goed en heb ik inmiddels meer dan 5.000 kilometer probleemloos gereden. Tijdens mijn vakantie heeft mijn vriend weer contact opgenomen met de importeur. Helaas blijkt de Alfa importeur steeds meer op PON te lijken want zij bieden slecht 10% compensatie. Ik rij er nu maar mee door omdat ik van plan ben de auto volgend jaar in te ruilen. Ik ga meer kilometers maken en voor lange afstanden vind ik de Giulietta niet zo geschikt. Rijeigenschappen zijn wel goed maar de stoel bevalt mij slecht en de audio waar ik veel waarde aan hecht vind ik matig klinken. Nu maar hopen dat ik er de komende maanden geen problemen mee krijg want het vervangen van multiair module is niet goedkoop. Tot nu toe heb ik tijdens mijn autoleven niet zulke hoge reparatiekosten gehad maar ik heb ook slechts 2 Alfa's gehad :).
-
Tijd voor een facelift qv ;)
Veel betere stoelen en qua isolatie en daarmee ook audio een stuk beter. En bovenal: geen multiair meer.
-
Ik ga gelijk sparen!!!
Volgend jaar staat de Giulia op mijn verlanglijstje of heeft deze ook een multiair module???
-
Heb een paar alfa's gehad en nu de giulietta. Het is en blijft een mooie auto...maar inderdaad....je hebt veel meer kosten aan onderhoud en reparaties.
Dit zal waarschijnlijk ook m'n laatste Alfa worden.
Zeker gezien het feit dat we met onze laatste vakantie problemen onderweg van Italiƫ naar huis hadden.
Durf al niet eens meer met de auto op wintersport. Zo ver is het vertrouwen al. We hebben besloten met de trein te gaan.
Eigenlijk te gek voor woorden ????
-
Ga naar een erkende Alfa dealer.
Laat hun op papier zetten dat de foutieve olie wel dergelijk de module sloopt (want dat is echt zo).
Ga hiermee naar de garage die zei de foutieve olie gebruikt te hebben
Kijk op je facatuur of de olietype erbij staat die zij erin hebben gegooid.
Alles buiten 5w40 c3 is foutief.
Tada je staat sterk en kunt ze aanklagen of pushen tot betalen.
Hoe meer garages ervoor tekenen dat die ene die de olie heeft vervangen foutief is. Hoe meer je hun kunt pushen.
Bewijst maar weer eens hoe vaak garages vuile spelletjes spelen.
Het kan ook best zijn dat er 0w30 in moet! en het is niet de olie die de MA module sloopt maar de interne vervuiling door met name de te grote verversing intervallen, tijdens de (jaarlijkse)olie verversing altijd je MA filter reinigen of liever vervangen!
-
MA filter kun je volgens mij 1x gebruiken. Blauwe pakking om het schroefdraad dicht volgens mij 1x maar af. Of heb ik het mis