!!
U bent niet ingelogd op het forum van Club Alfa Romeo, Om te registreren klik hier of log-inLET OP !! als gast ziet u ook maar een klein gedeelte van het forum. Als aangemeld lid ziet u ook minder advertenties.
Ton H8 en 5 gasten bekijken dit topic.
Ik moet wel eerlijk zeggen dat ik mijn auto gewogen heb na tuning en die was wel degelijk iets zwaarder. Kan ook aan de 2 hamburgers liggen die we op de terugweg aten
Ik denk dat er bedoeld wordt dat met 120km/u een bocht inrijden met een 200pk auto hetzelfde is als met een 500pk auto.
Citaat van: Marcel1979 op 19 januari 2026, 23:12:31Ik denk dat er bedoeld wordt dat met 120km/u een bocht inrijden met een 200pk auto hetzelfde is als met een 500pk auto.Juist, en om op de 120km/u te komen rem je voor de bocht, en daar kom je met een hogere snelheid aan met een Giulia met 300pk dan met een Giulia met 200pk als je er goed voor gaat zitten. Daarvoor is de Giulia getuned. Als je daar net zo lang over doet met een getunede Giulia als een standaard 200pk hoef je die 100pk er niet bij of moet je meer gas geven. Dat is het verband tussen motor/vermogenstuning en remvermogen, dat was de vraag toch ? Als je tenminste sneller wilt dan met een standaard Giulia. Voor mij is tuning van de auto met motorvermogen icm meer remvermogen een totaalplaatje. Om met 130 of 140 die bocht door te komen pas je het onderstel aan en/of verlaag je het gewicht wat de bocht door moet. Gr Ron
Een auto van 1.500 kg terug remmen van 120 km/h naar 50 km/h kost dezelfde remkracht, ongeacht hoeveel pk die auto heeft en hoe snel of langzaam je die 120 km/h hebt bereikt.Het verhaal van "als ik er een keer goed voor ga zitten" is daarbij niet direct gerelateerd aan wel of niet getuned of het aantal pk's. Als je er ongetuned "goed voor ga zitten" kom je ook aan met een hogere snelheid dan wanneer je er "slecht voor gaat zitten" en gewoon voortkabbelt. En op de snelweg behaal je doorgaans ook een hogere snelheid dan in de bebouwde kom. Toch heb ik nog nooit iemand horen bepleiten dat je je remmen moet wisselen voordat je de snelweg op gaat omdat je daar meer remkracht nodig hebt.....Zolang je met standaard remmen zo hard kan remmen dat de ABS in werking treedt, heb je m.i. sowieso niet meer remkracht nodig.
Ga jij met je 305 schijven eens lekker goed met een 300PK Giulia vegen ? Lekker doen, have fun !
Gaat er meer om hoe vaak je dit truukje achter elkaar kan uitvoeren.[…]Met de standaard remmen kun je misschien 5x kort achter elkaar als een dolle mongool met 100kmh op een rotonde komen afrijden en 'm levend weer afrijden. Met' performance' remmen heb je meer materiaal, dus ook meer massa waar de warmte in kwijt kan. Kun je misschien 8x als een losgeslagene de rotonde nemen.
Met het risico dat de reacties steeds meer afwijken van de initiële vraag, toch even een reactie op bovenstaande:Mijn ervaring is juist dat de standaard remmen op de Giulia (geen idee of het bij mijn Super 305 of 330mm is) ook op het circuit prima voldoen. Afgelopen zomer op 1 dag 2 uur baantijd op CPZ zonder problemen doorstaan. En dan niet op ouwelullen-tempo, maar met eenvoudige straatbanden rondjes 2:12/2:13. Zelfde met de 284mm remmen van de Giulietta overigens. Je kunt ze op het circuit heel makkelijk alle kleuren van de regenboog geven, maar als je daadkrachtig te werk gaat en logica zijn werk laat doen, heb je echt niks exclusiefs nodig.De kunst is dus: hóé rem je, begin je vroeg met remmen omdat je je passagiers niet misselijk wil maken, of trap je doortastend op de rem en laat je los zodra er voldoende vaart uit is?
Citaat van: Hylke op 21 januari 2026, 12:53:18Met het risico dat de reacties steeds meer afwijken van de initiële vraag, toch even een reactie op bovenstaande:Mijn ervaring is juist dat de standaard remmen op de Giulia (geen idee of het bij mijn Super 305 of 330mm is) ook op het circuit prima voldoen. Afgelopen zomer op 1 dag 2 uur baantijd op CPZ zonder problemen doorstaan. En dan niet op ouwelullen-tempo, maar met eenvoudige straatbanden rondjes 2:12/2:13. Zelfde met de 284mm remmen van de Giulietta overigens. Je kunt ze op het circuit heel makkelijk alle kleuren van de regenboog geven, maar als je daadkrachtig te werk gaat en logica zijn werk laat doen, heb je echt niks exclusiefs nodig.De kunst is dus: hóé rem je, begin je vroeg met remmen omdat je je passagiers niet misselijk wil maken, of trap je doortastend op de rem en laat je los zodra er voldoende vaart uit is?Eens en niet-eens. Zoals jij beschrijft hoef je bij circuit-gebruik zeker niet per definitie in de problemen te komen met de standaard remmen. Anderzijds, kan ik me ook wel voorstellen dat veelvuldig en heftig circuit-gebruik nou juist wel een van de weinige redeneren is om te upgraden naar iets wat wat beter de warmte kwijt kan en consistenter blijft. (Wat dus niet hetzelfde is als iets wat meer remkracht heeft.)Dat mensen tijdens een gewone straatrit in de bergen zodanig last van fading krijgen en het gevoel krijgen dat de remmen het begeven, daar kijk ik wel een beetje van op. Ik heb best wat ervaring met dat soort ritten en dit nog nooit ervaren. En volgens mij is het ook niet zo dat iedereen in Tirol met aangepaste remmen rijdt.
Waar lees je dat mensen bij een gewone straatrit in de bergen last van fading krijgen?
Ik ga 2-3x per jaar naar de Italië en pak daar meestal wel wat mooie bergpassen mee. Mijn ervaring is zoals die van @bekkie: bij rustig rijden zijn de standaard (Veloce) remmen meer dan prima. Heb je een de weg voor je alleen en ga je volluit, dan is de koeling niet voldoende en krijg je fading.