Welke banden voor Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio uit 2019

Gestart door auditorhans, 8 februari 2024, 11:16:08

auditorhans

@axxel De Continental SportContact 7 is er helaas niet in de breedte voor mijn Q.

Ron

Uit deze sets zou ik voor de Michelin gaan.

Gr Ron

axxel

Alex

         2017  4C  CPZ  edition   Zwart
Sold 2016 Giulia Quadrifoglio montecarlo blue

Reynaert98

#33
Deze video is al vaker op het forum geplaatst maar geeft verder wel een topbeeld van de pros en cons per band. Hoeft hem niet eens helemaal te kijken, de grafiekjes zelf zeggen vaak ook al genoeg.

https://www.youtube.com/watch?v=t10y-87oiD4

nb zou ik de Bridgestones links laten liggen. Die hebben echt wat temperatuur nodig om voldoende grip te krijgen.

Dutchdriftking

Met dik 500pk op de achterbandjes zou ik niet bezuinigen op kwaliteit. Als je alleen in het weekend rijdt doe je er best lang mee dus kost het je per jaar ook niet zoveel extra om een duurdere band te hebben. Goedkope banden zou ik alleen doen als ik met een dergelijke auto aan een driftevent of zo zou deelnemen. Opneo heeft vaak knappe aanbiedingen in A merken. Zelf ben ik erg blij met Continental, goed grip, duidelijke communicatie (minstens zo belangrijk) en lekker stil. Michelin of Goodyear is ook top. Bij al deze merken natuurlijk wel voor de sportieve banden en niet de eco banden gaan. En vergis je niet, onder de 10 graden zijn al deze banden beroerd warm te krijgen.

MysteryAngel

#35
Persoonlijk zou ik voor de michelins of de conti's gaan afhankelijk van de prijs.
Volgens mij doen ze kwa prestaties niet veel voor elkaar onder.


auditorhans

Ik heb uiteindelijk het volgende gekozen:

- Michelin Pilot sport  5 voor de voorwielen - maat 245-35 r19  93 y; en
- Michelin Pilot Sport 4S voor de achterwielen - maat 285-30 R19 98.

De Pilot Sport 5 is er helaas niet in de maat 285-30 R19.

Iedereen bedankt voor het meedenken.

axxel

Waarom niet ps4s  op de vooras?
PS4s  is een stuk beter met grip dan de ps5
Alex

         2017  4C  CPZ  edition   Zwart
Sold 2016 Giulia Quadrifoglio montecarlo blue

auditorhans

@axxel Je hebt gelijk. de PS4S is een stuk beter met grip dan de PS5. Ik heb de 5 omgewisseld in 4S.

Busso

Ik heb de bridgestones onder mijn Giulia. Geweldige grip en stuurresponse. Ik zou ze niet nog een keer nemen omdat ik ze te lawaaierig vind.  Prettige bijkomstigheid is de goede velgrandbescherming.
Ex Giulia 2.0T Pack Veloce Squadra Massimo, 147 GTA Rosso, 159 TBI TI Berlina, GT JTD 2006, 147 1.6 2003, Alfa Sud 1.5 1981 en vele andere auto's