:)De tct bak van mijn alfa giulietta 2014 ma maakt bijgeluiden bij het afremmen . Bekend probleem? Te verhelpen?
Welke geluiden precies?
De mijne is van 2016 en maakt mechanische klik/klak schuurgeluiden tijdens terugschakelen van 3 naar 2 en 2 naar 1 bij langzaam afremmen.
Ook wanneer hij in bijv. 2 versnelling ontkoppelt is en ik geef weer gas laat hij de koppeling opkomen. Dit gaat soms ook gepaard met bijgeluiden. Lijkt mij niet de bedoeling.
Groet Ruud.
precies die geluiden die je beschrijft. Volgens mijn garage/dealer doen alle alfa's dat en is dit geluid normaal. Ik geloof dat ook niet. Vraag is hoe je daar achter komt?
De mijne is hiervoor al bij de dealer geweest en inderdaad het antwoord "dit is normaal", "de bak is zelf lerend" enz.
Ok, dat hij zelf lerend is snap ik. Maar dat mag toch niet resulteren in schokken door de aandrijflijn mijns inziens.
En als dat het gevolg zou zijn van het zelflerende vermogen van de bak, moet ik het zelf kunnen beïnvloeden door iets (wat dat dan ook is) anders te doen.
Bij die stelling kwam er geen antwoord van de dealer.....
Inmiddels is de bak gereset en naar fabrieksinstellingen terug gezet. Ook is de fijnafstelling van de koppeling aangepast.
Ik moet zeggen, hij maakt vele malen minder geluid en ook de schokken door de aandrijflijn zijn nagenoeg weg.
Toen ik dat terugkoppelde aan de dealer was het antwoord: "och wacht maar een km of 500-1000, dan is het weer terug.....".
Nou dat geeft iemand een goed gevoel zeg.....
Groet Ruud.