Club Alfa Romeo

Algemeen => Algemene Alfa topics => Topic gestart door: jardin op 24 december 2015, 18:07:57

Titel: Motorprobleem met Giulietta 1.6 JTDM 105 pk
Bericht door: jardin op 24 december 2015, 18:07:57
Mijn Giulietta 1.6 JTDM uit 2013 heeft nu 52.000 km op de teller en reed fantastisch. Tot afgelopen week toen ik ermee vanuit Frankrijk naar Nederland mee wilde rijden.
Wij gingen op pad met de nodige koffers en onze 2 honden. Na 300 meter merkte ik al dat hij er geen zin in had. Ik moest bij een klein klimmetje naar het dorp terugschakelen naar de eerste versnelling.
Iets verderop merkte ik dat de motor niet boven de 2200 toeren was te krijgen en niet 'vooruit te branden' was. Er brandde geen lampjes. Na 6 km kwamen wij aan bij het logeeradres van de honden en heb ik eens onder de motorkap gekeken. Daar zag ik wel wat muizenkeutels maar verder niets bijzonders.
Toen besloten wij terug te rijden naar huis en de auto van mijn vrouw te nemen voor de reis naar NL. Op de terugweg hetzelfde euvel. Ik zag dat het lampje van de start/stop permanent ging branden en dat het oranje pijltje met 'shift' op het verkeerde moment ging branden. Na 4 km in de klim terug naar ons dorp gaf ik wat meer gas en toen ging het lampje 'motorprobleem' branden met het verzoek de motor te laten checken.
Nu pieker ik me suf om te bedenken waar het aan zou kunnen liggen. Een defecte luchtmassameter lijkt mij toch onwaarschijnlijk. Het lijkt mij meer op een verstopte uitlaat. Zou er misschien een marter een nestje hebben gebouwd in de uitlaat? De auto had bijna 3 weken niet gereden en reed voordien perfect.
De garage bevindt zich op 100 km en ik vraag mij af of het verstandig is daar heen te rijden. Ophalen wordt een dure grap.
Heeft er iemand ideeën en/of tips hoe dit aan te pakken en/of waar dit aan zou kunnen liggen.
Ik denk zelf aan eerst resetten. Ik heb ook alle spullen liggen van de Multiescan maar nog nooit gebruikt.
Bij voorbaat dank voor het meedenken, Jardin.
Titel: Re: Motorprobleem met Giulietta 1.6 JTDM 105 pk
Bericht door: jwq op 24 december 2015, 19:03:37
Als je toch multiecuscan hebt, kan je het beste eerst de fouten uitlezen (voordat je wat reset). Deze vertellen je wellicht meer over mogelijke oorzaak.
Titel: Re: Motorprobleem met Giulietta 1.6 JTDM 105 pk
Bericht door: jardin op 24 december 2015, 19:09:03
Beste jwq, daar zit wat in. Ga ik doen volgende week als ik weer terug ben.
Nog een idee wat het zou kunnen zijn?
Bedankt, Jardin
Titel: Re: Motorprobleem met Giulietta 1.6 JTDM 105 pk
Bericht door: jwq op 24 december 2015, 19:11:47
niet zo 1,2,3 ... Misschien lekke turbo slang ?
Titel: Re: Motorprobleem met Giulietta 1.6 JTDM 105 pk
Bericht door: jardin op 24 december 2015, 19:26:33
Door muizen doorgeknaagd.....ga ik checken
Titel: Re: Motorprobleem met Giulietta 1.6 JTDM 105 pk
Bericht door: brinkerik op 24 december 2015, 21:21:19
Het is moeilijk om op afstand een diagnose te doen.  Turbo slangen willen idd wel eens scheuren of gaan lekken, bij de 1.6 weet ik niet hoe gevoelig dit punt is.

Je auto is vrij nieuw, ik zou er een telefoontje naar mijn eigen dealer op hebben gewaagd, met advies.


succes!
Titel: Re: Motorprobleem met Giulietta 1.6 JTDM 105 pk
Bericht door: jardin op 24 december 2015, 22:35:16
Bedankt Brinkerink. Ik hou er van altijd eerst eens even zelf t eea uit te zoeken, om te voorkomen dat ze je maar iets wijs maken. Verder betreft het hier een dealer in Frankrijk en heb ik de auto geïmporteerd en ben ik nu nog in NL. Maar ga ik het tzt zeker doen.
Titel: Re: Motorprobleem met Giulietta 1.6 JTDM 105 pk
Bericht door: jardin op 25 december 2015, 10:41:09
Die turboslang is denk ik wel een goeie suggestie. Ik zag daarover op een ander forum een topic: http://www.alfaromeo156club.nl/forum/index.php?topic=44238.0
Titel: Re: Motorprobleem met Giulietta 1.6 JTDM 105 pk
Bericht door: jardin op 25 december 2015, 10:44:08
Nou had ik tegen de muizen wel een ultrasoon anti-marter systeem gemonteerd, maar dat heb ik onlangs weer weggehaald omdat dat bij de Golf van mijn vrouw problemen gaf met de accu. Uiteindelijk lag dat dan weer aan de accu (VARTA Silver) die na 1 jaar al defect bleek en nu onder garantie is vervangen. Auto's....het houd je van de straat.
Titel: Re: Motorprobleem met Giulietta 1.6 JTDM 105 pk
Bericht door: jardin op 31 december 2015, 11:55:06
Nieuws van het front: Geen lekke turboslang, geen doorgeknaagde elektriciteitskabels ontdekt. Luchtmassameter is ook OK. Multiescan werkt niet helaas, dus geen diagnose kunnen maken (of het ligt aan mij en snap ik het niet helemaal....)
Wel de accu gedurende 10 minuten losgekoppeld. Daarna de auto gestart er rondje gereden. Doet het weer als vanouds, lijkt het wel.
Maar het lampje 'motorprobleem' brandt nog steeds en de stop&start doet het ook niet en de shift blijft het op het verkeerde moment aangeven.
Extra probleem erbij: de kofferbak wil niet meer open.
Goed voornemen: In het nieuwe jaar ga ik met de dealer bellen en een afspraak maken.
Titel: Re: Motorprobleem met Giulietta 1.6 JTDM 105 pk
Bericht door: Fons op 31 december 2015, 15:52:48
Accu vervangen ?

Fons
Titel: Re: Motorprobleem met Giulietta 1.6 JTDM 105 pk
Bericht door: jardin op 3 januari 2016, 21:23:46
Nee, Fond, maar ik ga de accu morgen wel eerst eens even doormeten, want ik las dat bij een voltage van lager dan 12,7 V de Start-Stop problemen kan geven. Zou toch wat vroeg zijn als de accu na minder dan 3 jaar de geest had gegeven. Maar zou kunnen. Bedankt voor het meedenken. Groet, Jardin
Titel: Re: Motorprobleem met Giulietta 1.6 JTDM 105 pk
Bericht door: jardin op 4 januari 2016, 14:30:12
Fons (sorry van de verschrijving in vorige bericht), die accu lijkt inderdaad niet helemaal lekker. Hij gaf vanmorgen (bij 4 graden C buiten) slechts 12,3 V aan. Dat is toch te laag lijkt mij.
Ik heb hem nu gedemonteerd en binnen aan de oplader gehangen. Een 6 jaar oude accu uit de Golf van mijn vrouw staat daar ook al (als reserve-accu) en die geeft nog steeds 12,7 V aan.
Maar als die 72 AH stop&start accu na minder dan 3 jaar de geest heeft gegeven dan ligt dat vast ergens aan. Ik vrees dat dat ultrasone antimartergeval toch teveel stroom trekt. (12 sec aan 48 mA en dan weer 12 seconden uit). Ik las ergens dat een lekstroompje niet meer dan 3 mA mag zijn.
http://www.produktinfo.conrad.com/datenblaetter/375000-399999/398767-an-01-de-SECORUETT_MINI_MARDERSCHOCKER_HIGH_POWER.pdf

Hoe hou je die muizen, wezels en marters buiten boord? Ik heb nu de isolatie-deken en de geluidsdemper bovenop de motor weggehaald, want daar zitten ze lekker warm. Dan maar wat minder geluidsdemping....
Titel: Re: Motorprobleem met Giulietta 1.6 JTDM 105 pk
Bericht door: Fons op 4 januari 2016, 15:56:17
Waarom ik accu roep, vaak zijn onverklaarbare storingen te wijten aan een slechte accu.
Voor mijn motorfiets een twin waar gemiddeld per jaar 5000 km mee wordt gereden en in de winter de accu aan de druppel staat , wordt zelfs door mijn dealer geadviseert om de accu om de 2 jaar te vervangen

Fons
Titel: Re: Motorprobleem met Giulietta 1.6 JTDM 105 pk
Bericht door: jardin op 4 januari 2016, 17:23:47
Heel goed dat je dat roept, Fons, denk ik zo.
Ik ben nu aan het kijken wat voor accu ik er in zal plaatsen. Of een speciale stop&startaccu 70AH (of meer), of een Optima Redtop RT S 4,2L 12V 50Ah.
Die eerste hoort erin (eigenlijk 72 AH). Die tweede heb ik een jaar of 7 geleden in mijn tractor gezet (na jarenlang daarvoor gezeur) en sindsdien nooit meer problemen, gewoon bij -10 starten, je kunt m helemaal leegtrekken zonder risico de accu te mollen.
Volgens een door mij benaderde accuspecialist kan zo'n Optima Redtop RT S 4,2L 12V 50Ah er zonder problemen in, maar ik twijfel nog. Ik kan ook eerst even testen met die Optima uit de trekker natuurlijk.
Dus mijn nieuwe vraag: Kan zo'n stop&startaccu zonder meer vervangen worden door een Optima Redtop RT S 4,2L 12V 50Ah? Misschien even een nieuw item maken op het forum?
Titel: Re: Motorprobleem met Giulietta 1.6 JTDM 105 pk
Bericht door: jardin op 4 januari 2016, 18:33:59
Misschien toch dit overwegen?: ECTIVE EDC80 Deep Cycle AGM 80Ah.
precies de juiste afmetingen. 80AH ipv 72AH. Wat goedkoper 132,50 ipv 175 euro. garantie?
Titel: Re: Motorprobleem met Giulietta 1.6 JTDM 105 pk
Bericht door: jardin op 6 januari 2016, 09:45:53
Na nadere informatie inwinning lijkt het toch niet zo'n goed idee om zo'n gel-accu te monteren. Gewoon dus een AGM accu bijv. Varta E39.
Titel: Re: Motorprobleem met Giulietta 1.6 JTDM 105 pk
Bericht door: jardin op 22 januari 2016, 23:21:43
Nog even een laatste update van het probleem. Behalve de gare accu was er wel uiteindelijk degelijk een drukprobleem met de turbo ontstaan door knaagdieren. Daardoor kon hij geen druk opbouwen en kreeg je het gevoel in een heel oude diesel te rijden. Wettelijk moeten auto's bestand zijn tegen knaagdieren, maar ja zie de wet maar eens voor elkaar te krijgen in zo'n geval....Nu is het allemaal weer in orde en hij rijdt weer als een zonnetje!
Titel: Re: Motorprobleem met Giulietta 1.6 JTDM 105 pk
Bericht door: bekkie op 23 januari 2016, 10:44:24
Nu nog het probleem met de knaagdieren oplossen...
Titel: Re: Motorprobleem met Giulietta 1.6 JTDM 105 pk
Bericht door: jardin op 23 januari 2016, 15:39:49
Tja Bekkie daar zeg je me zo wat. Wettelijk is het zo dat de fabrikant daarvoor aansprakelijk is. Die dient uitsluitend materialen te gebruiken die niet aantrekkelijk zijn voor knaagdieren. Maar wat koop je daar voor....
Ik had eerst zo'n ultrasoon anti-marter apparaat geïnstalleerd, maar dat heeft niet goed genoeg gewerkt en bovendien de accu gemolt (na 3 weken stilstand).
Nu heb ik de isolatiedeken van de binnenkant van de motorklep weggehaald en ook de motorafdekkap. Zo wordt het een stuk minder gezellig daar. En het werkt redelijk.
Maar wel wat meer lawaai. Ik ga nu die isolatiedeken weer terug monteren met fijn metaalgaas. Die afdekkap laat ik er af tenzij ik een flinke rit ga maken.
Overigens valt het best mee met het extra lawaai. Alleen bij lage snelheden wordt het wat brommerig.