Flushen ZF AT8 bak

Gestart door Bertonebianco, 17 juli 2025, 11:08:13

HeMaN Amico del Club

Citaat van: Robert69 op 19 juli 2025, 18:27:22
Hahahaha, even goed lezen, jongens! Was een stukje humor om te lachen. Of heeft iemand echt een Benny Hill Hold functie op zijn auto?  :p

Gewoon lachgas in die banden en gierend de bochten door 😀
156 SW 2.0 TS Squadra Massimo
156 SW 2.0 JTS Selespeed
159 SW 1.9 JTDm  Q-tronic Squadra Massimo & WMI
Giulia 2.2 JTDm AE Squadra Massimo

Bekijk ze hier

Romeer

Ik heb mijn bak bij GS Powerflush in Uden laten spoelen, bij zo'n 80.000 km. Tijdens het spoelen kun je ook mooi zien wat er uit komt. Gerry Slot heeft veel ervaring hiermee en had veel technische kennis. Kostte rond de 400 euro dacht ik. Goed besteed geld, ook 'n versnellingsbak heeft z'n onderhoud nodig.

Brams77

#17
Oh ik herinner me nog het volgende verklaart mogelijk het prijsverschil tussen OP en Romeer.
Ik herinner me nog van Gijsbertsen waar ik mijn BMW's in onderhoud had. Zij deden een kleine spoelbeurt bij 100-160k (enkel spoelen) en een grote beurt waarbij het filter/pan werd vervangen en de solenoids apart werden geserviced bij 160k+ of als de bak hakerig werd.
Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17 Bianco Alfa

Bottas

Citaat van: Robert69 op 19 juli 2025, 18:27:22
Hahahaha, even goed lezen, jongens! Was een stukje humor om te lachen. Of heeft iemand echt een Benny Hill Hold functie op zijn auto?  [emoji14]
Ik zat ook te denken, de humor ontgaat Brams[emoji1]

Waarschijnlijk iets teveel met zijn gedachten erin.

Busso

Citaat van: Piccirillo op 18 juli 2025, 11:41:02
Ik weet een nieuwe bak is duurder maar wat een geld om ze te spoelen.

Prijs is behoorlijk gestegen. Ik was bij Autrans Lunteren 3.5 jaar terug 550 kwijt voor alleen de ZF bak. Originele ZF olie gebruikt.

Merkte toen geen verschil in schakelen na het spoelen.
Ex Giulia 2.0T Pack Veloce Squadra Massimo, 147 GTA Rosso, 159 TBI TI Berlina, GT JTD 2006, 147 1.6 2003, Alfa Sud 1.5 1981 en vele andere auto's

Nicky

Ik heb een afspraak op 10 september bij Ganzeboom Transmissies in Almelo  voor het spoelen. De kosten zijn ca 660 euro. Ik heb nu 106K op de teller en hij moet een caravan trekken. Ben benieuwd.

Bertonebianco

Nog even ter verduidelijking.
Het flushen en vullen van de ZF bak bij Autrans in Tilburg kost 550 euro excl BTW.
Ik heb daarnaast het voor en het achterdiff laten verversen evenals de tussenbak.
Doorvoor was ik in totaal 1030 euro kwijt incl BTW


Eric
Nu: Stelvio 2.0T Q4 Veloce, Squadra Massimo 305pk, full options. MY23 LED koplampen en achterlichten. RDNA, Eibach, Dig dash, 20"
Eerder: Giulia 2.0T Q4 Veloce, Brera Spider 1.8 TBi, Giulia  2.2 JTDm Super, Giulietta 2.0JTDm, 159 SW Ti 2.2 JTDm, Giulietta 1.6JTDm enz alle Squadra getuned.

Zoran

Citaat van: Bertonebianco op 17 juli 2025, 11:08:13
Een ochtend doorgebracht bij Autrans in Tilburg.
De bak is geflushed en opnieuw gevuld volgens ZF voorschrift. Alle diffs en de tussenbak voorzien van nieuwe olie.
165.000 km en geen alarmerende vervuiling in het filter van de bak dus ik kan weer een tijdje door nu.

Is de 165K km de limiet voor de flush? Het heeft dus geen zin om het eerder te doen? In de stijl van "voor elke zekerheid?" Ik vraag het vanwege de prijs en om te weten of he nut heeft om het vaker te flushen.
-z

What happens at Squadra Tuning stays at Squadra Tuning.

Sinds 2024: Giulia 2L
Sinds 2016: HD Sportster
Sinds 2010: Kawasaki ZZR-1400
Tussen 1990 - 2010: Alfetta GTV 2.0L, Volvo C70, MG 45, Mini JCW, Maserati Spyder Bi-turbo, Maserati Quattroporte V

Marcel1979

#23
Citaat van: martin10500 op 18 juli 2025, 20:03:27
ik heb een paar maanden geleden zelf alle oliƫn vervangen. voor de zf bak is er ongeveer 4 liter olie ververst.
was eerder nieuwsgierig wat de staat van de olie was na 100000 km, deze was nog helder en niet versmeerd.
verder de oliepan met filter ook vervangen.

Martin, je bedoelt dat je enkel de oliepan met geintegreerd filter hebt vervangen en olie opnieuw afgetopt hebt? Zoals in dit filmpje? https://youtu.be/kXKhZievmSI?si=ylkH5jxqC8q36Pvt

Mijn auto heeft nu 237.xxxkm, gekocht met 128.xxxkm. Tot die tijd was de auto altijd bij Wim Prins in onderhoud geweest en ga er dus vanuit dat de ZF automaat nooit een spoeling of iets dergelijks heeft gehad, want dealeronderhouden. Ik ben dus een beetje huiverig om nu een spoeling te laten doen en wil dus zelf enkel een verversing uit gaan voeren, met inderdaad een nieuwe oliepan met geintegreerd filter. Ik ervaar ook absoluut geen oneffenheden ofzo met schakelen.

Ik zie in de webshop van alfisti.net een set https://shop.alfisti.net/Tuning-Styling/Alfa-Giulia/Service-Maintainance/Oil-Filter-For-ZF-Automatic-Transmission-Gearbox-Oil-Sump::9863.html en ZF lifeguard 8 ATF.

Verder lijkt het me niet een al te ingewikkeld klusje. Meerdere filmpjes op youtube bekeken en leggen duidelijk uit welke stappen je moet nemen. En even letten op de volgorde en moment van de bouten.

Busso

Laten er nu niet de indruk wekken dat flushen gevaarlijk is. Als er conform de voorschriften van ZF wordt geflused zoals bij mij is gedaan er niets aan de hand.

Er zijn echter bedrijven die gebruiken een schoonmaakmiddel bij het flushen (bij ander type automaten wel toegestaan). ZF verbiedt dat. Spoelen kan met ZF olie of gelijkwaardig. Ik heb gekozen voor ZF olie ivm kleine prijsverschil.
Spoelen met olie doe je on de oude olie eruit te halen.

Zou ik nu nog een keer laten Spoelen? Nee ik denk het niet omdat ZF nu zelf ook schrijft dat bij normaal gebruik het niet nodig is. Overigens stond er 4 jaar terug op hun site het advies tussen de 100-150d km spoelen. Daarom heb ik het toen gedaan. Dus ook bij hun zijn de inzichten gewijzigd.
Ex Giulia 2.0T Pack Veloce Squadra Massimo, 147 GTA Rosso, 159 TBI TI Berlina, GT JTD 2006, 147 1.6 2003, Alfa Sud 1.5 1981 en vele andere auto's

Busso

Laten er nu niet de indruk wekken dat flushen gevaarlijk is. Als er conform de voorschriften van ZF wordt geflused zoals bij mij is gedaan er niets aan de hand.

Er zijn echter bedrijven die gebruiken een schoonmaakmiddel bij het flushen (bij ander type automaten wel toegestaan). ZF verbiedt dat. Spoelen kan met ZF olie of gelijkwaardig. Ik heb gekozen voor ZF olie ivm kleine prijsverschil.
Spoelen met olie doe je on de oude olie eruit te halen.

Zou ik nu nog een keer laten Spoelen? Nee ik denk het niet omdat ZF nu zelf ook schrijft dat bij normaal gebruik het niet nodig is. Overigens stond er 4 jaar terug op hun site het advies tussen de 100-150d km spoelen. Daarom heb ik het toen gedaan. Dus ook bij hun zijn de inzichten gewijzigd. Ik zou nu filter vervangen en aftoppen met nieuwe olie.
Ex Giulia 2.0T Pack Veloce Squadra Massimo, 147 GTA Rosso, 159 TBI TI Berlina, GT JTD 2006, 147 1.6 2003, Alfa Sud 1.5 1981 en vele andere auto's

sikmans

Vorig jaar ook de bak laten spoelen bij GS powerflush in Uden. Advies was om niet het filter te vervangen omdat die ook is meegespoeld.
Over 100k ga ik dus zelf het filter vervangen en afvullen met de juiste olie. Dan kan hij er weer 100k tegenaan.
#Giulia 2.2 180AT (245Pk,544Nm), non EGR/Swirls.
#Lancia Fulvia Berlina 1972
RIP: Alfa 166 2.4 JTD 20v (2006) Nero Pergusa ~230pk - ~500nm*
Custom remap - FMIC - katloos/demperloos/EGRloos/resonatieboxloos/swirlkleploos/gaskleploos