Club Alfa Romeo

Alfa Romeo Types => De Giulia / Stelvio Club => Topic gestart door: omiee op 14 januari 2024, 18:03:29

Titel: Onderdeelnummers vinden Stelvio
Bericht door: omiee op 14 januari 2024, 18:03:29
Beste mensen, ik zit online overal te zoeken naar onderdelen, maar kom echt niet verder! Ik heb specifiek 3 onderdelen nodig die vervangen gaan worden onder garantie, en wil de dealer deze onderdeelnummers geven zodat ze het kunnen bestellen en monteren.

Tijdens de diefstalpoging is er namelijk wat schade ontstaan aan het stuur en voorste gedeelte van de bestuurdersstoel. Nu wil ik het nieuwe model stuur hebben van 2021 en hoger, maar ik kan het onderdeelnummer niet vinden. Ook niet welke versies er zijn, want ik zie ze vaak met rode stiksels, terwijl ik gewoon met zwarte stiksels wil hebben.

Iemand enig idee of er een online catalogus te vinden is met specifieke onderdelen? Dank alvast!

Titel: Re: Onderdeelnummers vinden Stelvio
Bericht door: Bianco156 op 14 januari 2024, 18:39:39
Qverde!

https://www.qverde.nl/alfa-romeo-alfa-stelvio (https://www.qverde.nl/alfa-romeo-alfa-stelvio)
Titel: Re: Onderdeelnummers vinden Stelvio
Bericht door: omiee op 14 januari 2024, 19:01:39
Had ik al naar gekeken, maar niet te vinden daar. Alsnog bedankt! Maar de plaatjes die zij daar gebruiken, dat zoek ik dus eigenlijk. Interactief, waarbij ik onderdelen kan zoeken en aanklikken. Is dat niet openbaar ergens te vinden?
Titel: Re: Onderdeelnummers vinden Stelvio
Bericht door: jwq op 14 januari 2024, 19:13:40
je zou ook hier kunnen kijken
https://tuynder.nl/ (https://tuynder.nl/)

officieel is de Mopar eper database, maar daar zit een password op.....
https://eper.parts.fiat.com/login (https://eper.parts.fiat.com/login)

Er zijn wel wat gehacte versies, maar die zijn meestal ouder
vb:
https://www.pekidi.com/navi?FORCED=TRUE&SBMK=R&MAKE=R# (https://www.pekidi.com/navi?FORCED=TRUE&SBMK=R&MAKE=R#)

Titel: Re: Onderdeelnummers vinden Stelvio
Bericht door: DanaBanana op 14 januari 2024, 20:30:13
Citaat van: omiee op 14 januari 2024, 18:03:29
wil de dealer deze onderdeelnummers geven zodat ze het kunnen bestellen en monteren.
Klinkt eigenlijk een beetje als de omgekeerde wereld. Je probeert info aan de dealer aan te leveren, terwijl die dealer daar eigenlijk veel betere toegang toe heeft dan jij. (Er vanuitgaande dat je met "de dealer" een officiƫle dealer bedoelt.)

Mijn ervaring bij bijv. Wim Prins is dat ze de benodigde onderdelen prima wisten/weten te vinden als je dit soort "upgrades" wil laten uitvoeren. Inclusief evt. benodigde secondaire zaken, montagemateriaal, etc. Zonder dat je daarvoor zelf onderdeelnummers hoeft aan te leveren.

Dus misschien gewoon even met de magazijnman van de dealer gaan zitten?
Titel: Re: Onderdeelnummers vinden Stelvio
Bericht door: omiee op 14 januari 2024, 20:42:46
@jwq (https://www.clubalfaromeo.nl/forum/index.php?action=profile;u=1416)  Dankjewel voor de links! Helaas helpt dat ook niet.

@DanaBanana (https://www.clubalfaromeo.nl/forum/index.php?action=profile;u=87) Klopt, hoort ook eigenlijk zo te zijn dat ze zelf onderdelen vinden. Het is bij Hedin Alkmaar, ze hebben Alfa als merk sinds vorig jaar en zijn er verder ook niet echt bekend mee. Wim Prins of een ander had dit wel snel geweten ja.

Het is bij mij een beetje scheef gelopen met de verzekering ook. Zij wilden me naar een algemeen schadeherstelbedrijf sturen in eerste instantie, maar dat wilde ik niet. Er is namelijk geen plaatschade oid, de radar is meegenomen, stuur en stoel zijn beschadigd. Die moeten gewoon vervangen worden met nieuwe exemplaren, dus ik gaf aan om het bij de dealer te laten doen waar ik de auto had gekocht. Ik heb de magazijnman nog niet gesproken, maar wilde alvast de onderdeelnummers vinden en doorgeven zodat ze een offerte kunnen samen stellen.

Anderzijds gaf iemand anders aan gewoon bij Hedin in Wormerveer te gaan, omdat zij een officieel schadeafdeling hebben, dus ik twijfel nu over wat ik moet doen ook. Hoe dan ook wilde ik in ieder geval de onderdeelnummers vinden, maar dat schijnt dus vrij moeilijk te zijn.
Titel: Re: Onderdeelnummers vinden Stelvio
Bericht door: DanaBanana op 14 januari 2024, 21:21:00
Okay, duidelijk. Dat gedoe met verzekeraars die willen bepalen naar welk (schade)bedrijf je moet, is sowieso irritant. Mooi dat je dat hebt weten te vermijden.

Als het om Hedin gaat, zou je misschien eens contact op kunnen (laten) nemen met Hedin Houten. Dat is het oude Sam van Lingen en tot afgelopen zomer tientallen jaren officieel Alfa dealer. Zou me niks verbazen als daar nog "Hedin collega's" met net wat meer Alfa affiniteit rondlopen die kunnen helpen bij het achterhalen van de door gewenste onderdelen.
Titel: Re: Onderdeelnummers vinden Stelvio
Bericht door: Busso op 14 januari 2024, 21:30:36
Ik weet niet of hij er nog werkt maar Erik van het magazijn in Houten heeft mij vaak erg goed geholpen. Is nog uit de tijd dat het een echte alfa dealer was. Ik heb alleen zijn oude Vireo mailadres.
Titel: Re: Onderdeelnummers vinden Stelvio
Bericht door: omiee op 15 januari 2024, 21:34:27
Dank voor de tips! Ik ben vandaag iets wijzer geworden, maar blijft lastig dat er niet een openbaar interactief database is, waarbij we op ieder onderdeeltje kunnen klikken en nummers kunnen vinden. De dealer gaat nu ook kijken, dus hopelijk krijgen we het voor elkaar, en dan heb ik een mooi nieuw stuurtje via de verzekering :)
Titel: Re: Onderdeelnummers vinden Stelvio
Bericht door: DirkQv op 19 januari 2024, 22:57:53
Je kan ook gewoon contact opnemen met Qverde en uitleggen wat je wil, dan gaan zij het uitzoeken voor je.
Als ze dan de onderdeelnummer hebben dan breiden ze hun database ook.meteen uit.
Zo heb ik ook een aantal onderdelen via Qverde aangeschaft en staan nu ook online met tekening.
Succes met je reparaties/upgraden.
Titel: Re: Onderdeelnummers vinden Stelvio
Bericht door: Bottas op 20 januari 2024, 09:48:09
Die werkwijze heb ik ook mogen ervaren bij Alfastrada.
Titel: Re: Onderdeelnummers vinden Stelvio
Bericht door: DanaBanana op 20 januari 2024, 11:00:11
Dat zijn uiteraard prima tips voor als je zelf de onderdelen wilt bestellen. Maar volgens mij is het de bedoeling dat in dit geval de garage/reparateur dat doet en het is natuurlijk maar de vraag of die dat via de genoemde leveranciers doet.