Club Alfa Romeo

Alfa Romeo Types => De Giulia / Stelvio Club => Topic gestart door: Don Pietro op 13 januari 2025, 17:54:20

Titel: Prijsverschil Italië vs Nederland
Bericht door: Don Pietro op 13 januari 2025, 17:54:20
Klein prijsverschil 🤔

(https://i.ibb.co/KK2YvqV/20250113-174434.jpg) (https://ibb.co/dmPSY2k)
free image sharing sites (https://nl.imgbb.com/)

(https://i.ibb.co/WP4pSxf/20250113-174425.jpg) (https://ibb.co/1dtJHvT)
Titel: Re: Prijsverschil Italië vs Nederland
Bericht door: MysteryAngel op 13 januari 2025, 18:10:53
Dat prijs verschil heet hier bpm. ;)

Titel: Re: Prijsverschil Italië vs Nederland
Bericht door: Alfa 147 Ti op 13 januari 2025, 19:05:54
Dat is typisch Nederland mrb en bpm we zullen de automobilist eens goed uitknijpen.
Titel: Re: Prijsverschil Italië vs Nederland
Bericht door: alfata op 13 januari 2025, 20:41:27
2 voor de prijs van 1 ;)
Titel: Re: Prijsverschil Italië vs Nederland
Bericht door: Don Pietro op 13 januari 2025, 20:42:30
Mrb voor bijvoorbeeld Giulia diesel 180 pk:  nl vs it is ca 4:1.
Titel: Re: Prijsverschil Italië vs Nederland
Bericht door: DanaBanana op 13 januari 2025, 21:35:09
Ja, en dit is dan alleen een auto. Maar als je een vergelijking doet voor bijvoorbeeld een woning, kom je op een soortgelijk verschil uit.

De gemiddelde Italiaan verdient minder dan de gemiddelde Nederlander. Maar door het lagere prijspeil en de lagere belastingdruk heeft die Italiaan meer te besteden. En de inflatie is in Nederland ook nog 'ns 3x zo hoog als in Italië, dus het wordt alleen maar erger.

Ondertussen blijven we onszelf gewoon wijsmaken dat we hier in het rijke, verstandige Noorden wonen waar we alles zo goed voor elkaar hebben. En dat Italië behoort tot het ongeorganiseerde Zuiden waar ze maar wat aanrommelen. Maar in werkelijkheid holt het hier achteruit en zijn we al lang ingehaald door een groot deel van die zuid-Europese landen. En de landen in oost-Europa zijn de volgende die ons inhalen, want daar doen ze ook niet mee met allerlei gekte waarmee we hier ons eigen economische graf aan het graven zijn.

Titel: Re: Prijsverschil Italië vs Nederland
Bericht door: figlio del commesso op 14 januari 2025, 10:53:17
Dat is niet correct.  In Italië is de belastingdruk al jaren boven de 40%, in Nederland is dat al jaren (ruim) onder de 40%.
Er zijn sectoren waar het in Italië 'goedkoper' is, denk aan wonen, maar gemiddeld genomen dragen ze meer belasting af. (In percentage).
Inflatie is de laatste tijd idd wel substantieel lager dan in Nederland.
Maar het is echt wel genuanceerder dan dat wat jij schetst.