Stelvio kapotte motor project

Gestart door Alfamaus, 3 februari 2023, 16:35:12

Alfamaus

Dag mede Stelvio bezitters,

Bij mij op het werk hebben ze in Italiƫ een Stelvio uit 2018 met een kapotte motor gekocht. We hebben geen idee wat er precies kapot is en of de motor het helemaal niet meer doet maar het lijkt me wel leuk om jullie dit proces te laten volgen. De auto komt over een week of twee binnen en dan kunnen we gaan bekijken wat er precies aan de hand is. Wellicht is het iets simpels maar voor hetzelfde geld kan alles helemaal uit elkaar en is het een leerzame klus.

Ik houd jullie op de hoogte.

Forevereverlasting


DanielH92

Interessant project, ga ik volgen!

MysteryAngel

Dat kan een leuk klusje worden succes.

AdT

Leuk dat je dit met ons gaat delen! Ben benieuwd.

Alfamaus

Eerste update:

Uiteraard duurde het wat langer dan verwacht voordat de Stelvio hier stond. Het uitvoeren in Italie schijnt een tijdrovende klus te zijn en het lijkt wel steeds langer te duren.
Maar de Stelvio is hier. De auto deed helemaal niets op de trailer en twee boosters later kregen we de auto iets aan de gang en van de trailer af. De motor liep op twee cilinders en de hele kerstboom aan storingslampjes brandde. Gelijk de lader op de accu gezet en een uur niet meer naar gekeken.
De accu was wel zo leeg dat deze helemaal geen stroom aanpakte en de tester gaf 2v aan. Omdat de accu's in de Giulia en Stelvio altijd al een drama zijn hebben we gelijk een nieuwe besteld. We wilde de auto verplaatsen maar hij was uiteindelijk alleen maar weer te starten door met startkabels en een draaiende andere auto erbij. Toen gelijk de achterklep maar open gemaakt en tot onze verassing zat er al een andere accu in.
De motor loopt wel, maar echt super beroerd en rookt enorm. Bij het uitlezen staan er een aantal ontstekingsfouten in en toen de auto weer uitstond kwam er een benzinelucht onder de motorkap vandaan. Vandaag eerst een nieuwe accu plaatsen en dan verder gaan kijken.

wordt vervolgd...

paulalfa

Hallo Alfamaus,hoe is het afgelopen met je Stelvio?welke Type Stelvio heb je?ben benieuwd!!

Alfamaus


MysteryAngel

#8
Ontstekingsfouten en benzine lucht en aantal cilinders minder.
Dan begin ik toch al sterk te denken aan de injectoren en wellicht bobines.
Maar misschien een goed idee om eens met een boroscoop in de cilinders te kijken.
En eventueel een compressie meting.

Alfamaus

Citaat van: MysteryAngel op  6 maart 2023, 17:34:42
Ontstekingsfouten en benzine lucht en aantal cilinders minder.
Dan begin ik toch al sterk te denken aan de injectoren en wellicht bobines.
Maar misschien een goed idee om eens met een boroscoop in de cilinders te kijken.
En eventueel een compressie meting.

Scherp! Wij dachten zelf inderdaad ook al aan de injectoren, zeker gezien de overmatige rookontwikkeling en de scherpe benzinelucht bij de motor. Compressie meten stond ook al op het menu maar we moeten even wachten tot we de tijd hebben om er goed naar te kijken. Het is hier erg druk in de werkplaats dus als we een gaatje hebben gaat de auto naar binnen.

berreber

Interessant project, ik volg :)
Nu:
Alfa Romeo Giulietta
Alfa Romeo 155 2.0
Voorheen:
Alfa 147 1.6TS (2x)

DanaBanana

Ken de hele achtergrond niet. Maar ik zou denken dat als de oorzaak iets is wat wij hier op het forum denken te kunnen raden op basis van een kort filmpje, dat ze daar in Italiƫ dan ook wel uitgekomen zouden zijn. Dus ik vermoed dat er nog wel een hoop meer achter weg komt. Maar zeker leuk om verder te volgen.

(Stelvio lijkt ook een flinke schaafplek aan de zijkant te hebben. Ben erg benieuwd naar de exacte historie van dit exemplaar.)

Alfamaus

Update:

Inmiddels de auto naar binnen gezet en wat kleine testen gedaan:
- Eerst de bougies uit de motor gedraaid: deze ware zeiknat en roken naar benzine.
- Compressie gemeten en toen werd het interessant:
Cilinder 1: 9 bar
Cilinder 2: 0 bar
Cilinder 3: 12 bar
Cilinder 4: 12.7 bar

Eerste gedachte was dat de multiair module niets deed bij cilinder 2. Vervolgens het kleppendeksel gedemonteerd om tijdens het starten te kunnen kijken of de multiairmodule de kleppen beweegt. Dit is het geval, er lijkt niets mis te zijn met de multiairmodule. Tot zover zijn we gekomen, volgende week weer verder.
We denken nu aan een klep waar bijvoorbeeld een stuk af is, of het moet nog dieper in de motor zitten maar er komen geen rare geluiden uit als de motor loopt.

Wordt weer vervolgd.






MysteryAngel

#13
Interessant benieuwd wat het probleem uit eindelijk blijkt te zijn.
Maar bij cilinder 1 zie je ook al een lagere compressie.
De multiairmodule was in eerste instantie geen gekke gedachte.
Maar ik vermoed dat dit probleem wel iets dieper zit.

Maar goed ik ga het volgen.
Ik kan me wel herinneren dat er ooit eens ieder iemand hier op het forum,
was met een soort vergelijkbaar probleem.
Ik denk dat het topic vast nog wel ergens te vinden is.
Maar volgens mij werd het toen uiteindelijk toch een motor revisie.

HeMaN Amico del Club

156 SW 2.0 TS Squadra Massimo
156 SW 2.0 JTS Selespeed
159 SW 1.9 JTDm  Q-tronic Squadra Massimo & WMI
Giulia 2.2 JTDm AE Squadra Massimo

Bekijk ze hier