Wat vind je minder aan je Giulietta?

Gestart door ruudonline, 19 januari 2011, 19:32:38

EsDee

Citaat van: yvesart;10822vandaag weer een spook afslag op de snelweg gehad.. in de middle of nowhere plots "rechts aanhouden".. ???
 
Heb je de kaart er dan ook bij in het scherm of alleen de pijlen? Misschien zit er wel een afslag volgens de kaart, of ligt er misschien een klein b-weggetje naast de weg waar je oprijd? Ik heb op de N50 t.h.v. Kampen nog wel eens dat de GPS denkt dat ik spontaan op een klein landweggetje rij i.p.v. de autoweg.

PedroJtdm

Citaat van: yvesart;10819trip reset zit én op je hendel (knopje op de kopse kant) én door na selecteren "trip" (rondom middelste knop) de rechter "menu" knop in te drukken.. op display verschijnt nu : reset trip A of reset trip B..
 
(ik reset alleen A en laat B al draaien vanaf 0 km)

Het gaat erom dat ik een "automatische" reset wil na een aantal uren stilstand.
Trip A reset je handmatig. (bij elke tank beurt)
Trip B gaat automatisch na een aantal uren stilstand op nul.
Zo ging dat in de 156 en was erg handig.
Giulietta Alfa rosso 1.6 JTDm sport pack (06/2011)

EsDee

Citaat van: PedroJtdm;10818Ik heb niet het hele topic gelezen, dus misschien is het al eerder genoemd.

De trip B doet niet automatisch een reset, in mijn 156 was dat wel het geval. Heb net het boekje doorgelezen en kan nergens vinden dat je dit wel kan activeren.
Niet echt belangrijk maar toch keek ik er regelmatig op. b.v. je gaat ergens heen en als je aankomt ben je eigenlijk benieuwd wat je gemiddelde snelheid is geweest. (of verbruik, afstand en tijd) In de Giulietta is het een extra handeling die je niet moet vergeten als je weg rijd.
In de Leon werd het ook automatisch gereset, vond het wel handig om te kijken hoe lang ik precies onderweg was geweest en wat het verbruik was. Ik reset handmatig Trip B na elke rit, als ik het niet vergeet. De reset knop op de hendel reset bij mij alleen de dagteller, tenminste die heb ik altijd geselecteerd staan. Dat is (weer) een teller die los staat van Trip A en/of Trip B. Deze reset ik dan weer na elke tankbeurt, zodat ik wat makkelijker kan zien of ik nog vroegtijdig moet tanken. (iets met een tankpas van een specifiek merk welke niet altijd handig op je route ligt)

yvesart

Citaat van: EsDee;10826Heb je de kaart er dan ook bij in het scherm of alleen de pijlen? Misschien zit er wel een afslag volgens de kaart, of ligt er misschien een klein b-weggetje naast de weg waar je oprijd? Ik heb op de N50 t.h.v. Kampen nog wel eens dat de GPS denkt dat ik spontaan op een klein landweggetje rij i.p.v. de autoweg.

nope kaartje geeft alleen zwarte rechte snelweg aan zonder een groene "route" of pijl.. ik merk vaker dat hij een kaartje (linker deel van het scherm) geeft zonder dat daar de route (groen) er over heen gaat.. maar dat gooide ik nog wel eens op "software foutje" of "layers fout ingesteld".. maar nu op een rechte snelweg viel het wel heeeeel erg op..

PedroJtdm

Citaat van: EsDee;10831In de Leon werd het ook automatisch gereset, vond het wel handig om te kijken hoe lang ik precies onderweg was geweest en wat het verbruik was. Ik reset handmatig Trip B na elke rit, als ik het niet vergeet. De reset knop op de hendel reset bij mij alleen de dagteller, tenminste die heb ik altijd geselecteerd staan. Dat is (weer) een teller die los staat van Trip A en/of Trip B. Deze reset ik dan weer na elke tankbeurt, zodat ik wat makkelijker kan zien of ik nog vroegtijdig moet tanken. (iets met een tankpas van een specifiek merk welke niet altijd handig op je route ligt)

Precies, dat bedoel ik!
 
Maar nog een dag teller? Mijn 156 had die idd nog los van trip A en B en stond onder de totale km stand.
Bij de Giulietta heb ik alleen de totaal stand onder in de display. (tenminste dat denk ik)
Een aparte dagteller heb ik niet gevonden, kan dat aan de uitvoering liggen of zie ik iets over het hoofd?
Giulietta Alfa rosso 1.6 JTDm sport pack (06/2011)

EsDee

#500
Citaat van: PedroJtdm;10840...
Een aparte dagteller heb ik niet gevonden, kan dat aan de uitvoering liggen of zie ik iets over het hoofd?
Bij mij stond deze al ingesteld, maar door snel op het reset knopje op de hendel te drukken scroll je als het ware door een menutje heen. Daar zit de dagteller ook tussen.

Ma0tt

De standaard radio (zonder blue & me) is opeens zonder reden al z'n voorgeprogrammeerde radiozenders vergeten.

PedroJtdm

Citaat van: EsDee;10852Bij mij stond deze al ingesteld, maar door snel op het reset knopje op de hendel te drukken scroll je als het ware door een menutje heen. Daar zit de dagteller ook tussen.

Vandaag nog eens goed gekeken, ik heb alleen trip A en B.
Geen dagteller onder het reset knopje.
Heeft misschien met de motorisatie te maken.
Giulietta Alfa rosso 1.6 JTDm sport pack (06/2011)

yvesart

ik heb vergeten te kijken.. heb wel de reset knop op het uiteinde van de hendel, maar nog nooit "gescrollt" ermee..
heeft misschien met je instelling te maken (via instantnav scherm) wat er weergegeven moet worden op je schermpje tussen je klokken..
ik heb daar radio etc. ingesteld.. maar je kan daar geloof ik ook trip A/B instellen.. [en dan werkt resetknop op je hendel misschien wel?]

PedroJtdm

Dat zou idd ook mogelijk kunnen zijn.
In combi met de radio wel een dagteller.
Zal het vanmiddag ook eens proberen.
Giulietta Alfa rosso 1.6 JTDm sport pack (06/2011)

alfacase

Citaat van: Ma0tt;10866De standaard radio (zonder blue & me) is opeens zonder reden al z'n voorgeprogrammeerde radiozenders vergeten.

Abusievelijk een keer teveel op de FM/AM knop gedrukt? Dan kom je op een andere FM-golfband uit dan die waarop je je zenders had ingesteld. Je hebt de keuze uit FM1, FM2 en FMA.
2010 Giulietta QV - Bianco Ghiaccio

EsDee

Ik heb in het instructieboekje gekeken en er zijn schijnbaar 2 soorten displays voor tussen de klokken. Een multifunctioneel display en een instelbaar multifunctioneel display. Bij de laatste wordt er ook een dagteller getoond. Wanneer welk display aanwezig kan ik zo snel nergens terug vinden.

PedroJtdm

Klopt, ik heb ook het instelbare display maar kan nergens de dagteller vinden.
Heb het net geprobeerd met de radio info op het scherm, ook niets............
In het instructie boekje heb ik ook nergens kunnen vinden hoe je de dagteller eventueel kunt activeren.
Giulietta Alfa rosso 1.6 JTDm sport pack (06/2011)

Ma0tt

Was idd de oorzaak, geen probleem dus :)
Citaat van: alfacase;10872Abusievelijk een keer teveel op de FM/AM knop gedrukt? Dan kom je op een andere FM-golfband uit dan die waarop je je zenders had ingesteld. Je hebt de keuze uit FM1, FM2 en FMA.

yvesart

Citaat van: yvesart;10868ik heb vergeten te kijken.. heb wel de reset knop op het uiteinde van de hendel, maar nog nooit "gescrollt" ermee..
heeft misschien met je instelling te maken (via instantnav scherm) wat er weergegeven moet worden op je schermpje tussen je klokken..
ik heb daar radio etc. ingesteld.. maar je kan daar geloof ik ook trip A/B instellen.. [en dan werkt resetknop op je hendel misschien wel?]

heb even gekeken.. ik krijg bij het steeds kort indrukken van het reset knopje op de (rechter) hendel alle bij Trip A behorende gegevens voorbij (afgelegde afstand / verbruik / nog te rijden etc.) op het schermpje tussen de meters (achter je stuurwiel) ..  bij langer indrukken reset hij deze..
 
[ik zal morgen even kijken wat ik via "instellingen van het opklapschem" ingesteld heb om weer te geven op schermpje tussen de meters/klokken.. ]