aankoop en garantie

Gestart door Robert69, 13 oktober 2022, 09:53:56

Robert69

Citaat van: Piccirillo op  2 november 2022, 13:18:51
Citaat van: Robert69 op  2 november 2022, 10:05:43
@Piccirillo : Ja, de garage is aangesloten bij Bovag. Maar die doen helemaal niets meer als de wettelijke garantietermijn is verstreken (was destijds 6 maanden, nu 12). Dat was althans hun antwoord op mijn vraag voor bemiddeling in deze kwestie.

@WillGo : Klopt, je hebt ook onderzoeksplicht. De vraag is dan alleen: wat mag je daarin van de doorsnee en niet-technische autoconsument verwachten?  Wat valt er voor een leek te onderzoeken? Of de remmen het doen, het gaspedaal functioneert, de auto ook netjes links- of rechtsaf slaat als men aan het stuur draait en of de auto in het spoor blijft bij remmen. Dat was het zo'n beetje. Een gemiddelde consument maakt een testrit van 20 minuutjes in een voor hem onbekende en nieuwe auto, dan vallen mankemeltjes ook niet heel erg snel op. Pas als je de auto een aantal keer gereden hebt gaan zaken opvallen. Een aankoopkeuring kan al veel zaken ondervangen, maar ook niet alles.

Ja, als je garantietermijn is vervallen weet ik het zo net niet. Maar je mag wel verwachten dat een dergelijk mankement niet het eerste jaar naar boven komt. Ik vraag me af of je niet verhaal kunt halen op basis daarvan. Dat zegt de BOVAG zelf ook.

Ik heb Bovag het hele verhaal voorgelegd, inclusief data wanneer er wat gebeurd is en bijbehorende documentatie. Hun reactie:
" Wij kunnen echter alleen bemiddelen bij een geschil over BOVAG-garantie gedurende de looptijd van die garantie en over non-conformiteit gedurende de periode van de omgekeerde bewijslast (6 maanden).
Beide perioden zijn helaas verstreken zodat we hierin niet meer kunnen bemiddelen."


147 JTD 8V - Edizione Limitate
147 JTD 8V - Progression
Giulietta 1.4 MA QV-line
Giulietta QV - Launch Edition nr. 345
Giulia Veloce

Piccirillo

Alfa Romeo Brera Spider 939 (zwart)
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Veloce uitvoering (Rosso maranello)
... hiervoor een hele reeks andere auto's...
eerste auto: Alfa Sud Tii zilvergrijs